SpaRelax Co.، Ltd
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
علم پشت چرا استخر شنا در اليو در ريو ناگهان سبز باتلاق تبديل شد
SpaRelax Co.، Ltd | Updated: Aug 11, 2016

درست قبل از رقابت های غواصی 10 متری همگام سازی زنان در روز سه شنبه (9 اوت) در ریو، آب استخر از آبی روشن به سبز باتلاق تبدیل شده است. بریتانیا المپیک تام دلی و آمریکایی دیوید Boudia، که برنده مدال برنز و نقره بر اساس رویداد غواصی مردان در همان استخر زمانی که آبی واضح بود، به توییتر برای ابراز عدم اعتقاد به تغییر رنگ ناگهانی.

دنبال کردن

دیوید بودیا  

@ davidboudia

صبر کنید کسی که شوخی می کند یا جشن می گیرد روز سنت پتی در اینجا در ریو؟ #divingpond   #Olympics

 

چه اتفاقی افتاد؟

کمیته سازماندهی محلی ریو 2016 امروز به CNN گفت که رنگ سبز در آب در محل غواصی المپیک سه شنبه "به علت گسترش جلبک ناشی از گرما و کمبود باد" در محل برگزار شد .

هنگامی که سطح کلر کاهش می یابد کمتر از 3-1 درصد توصیه شده در میلیون (ppm)، که معادل 3-5 میلی گرم در لیتر آب است ، یک جلبک می تواند رخ دهد - و کلر می تواند در حرارت تبخیر کند. جاناتان شولوف، مدیر خرده فروشی در استخر آرتور ادواردز، هنگامی که گرم می شود و خورشید زیادی دارد، کلر را خاموش می کند و جلبک ها را می کشد. و مرکز اسپا در نیویورک، به کوارتز گفت. Schulhoff توضیح داد که جلبک ها نیاز به رشد فتوسنتز دارند تا بتوانند در یک کشور داغ مانند برزیل قرار بگیرند.

اسپور جلبک می تواند یک استخر شنا ، وارد باد، باران و حتی لباس های شنا و لباس های آلوده شود. شرایطی مانند عدم تعادل شیمیایی در آب استخر، درجه حرارت گرم، نور خورشید یا حضور مواد مغذی مثل نیترات و دی اکسید کربن می تواند منجر به شکوفایی جلبک شود.

آیا ایمن است؟

رنگ یک استخر لزوما نشان دهنده ایمنی آن نیست . تا زمانی که کلر تصحیح شود، رنگ ممکن است تنظیم نگردد، اما این استخر در کوتاه مدت هیچ تهدیدی برای سلامتی انسان ایجاد نخواهد کرد.

جلبک خود فقط گیاه است و خطرناک نیست. در مصاحبه ای با کوارتز گفت: "هنگامی که در یک دریاچه شنا می کنید، جلبک های زیادی وجود دارد و چیزهای دیگر در یک دریاچه وجود دارد." "اما من خوبم، تو خوب هستی"

بگین توضیح می دهد که تهدید قراردادن عفونت یا بیماری نسبتا کم است. انگل هایی مانند کریپتوسپوریدیوم و جیاردیا ممکن است در آب غیر انعطاف پذیر ظاهر شوند، اما به طور معمول بیشتر به استخرهای حاوی نوزادان و کودکان تاثیر می گذارند، به همین علت، بچه ها از نظر بهداشت شخصی ندارند. در یک غواصی که فقط توسط ورزشکاران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد، این واقعا نگرانی نیست.

علاوه بر این، کمیته در حال حاضر آب پس از این واقعیت را آزمایش و اعلام کرد که آن را امن است.

دنبال کردن

چرا استخر آب قطب مجاور چاه غواصی هنوز آبی است؟

Bagin می گوید یکی از احتمالات این است که فیلتر استخر غواصی ممکن است به اندازه کافی اجرا نشود؛ زمانی که آب هنوز وجود دارد، جلبک دریایی احتمال بیشتری پیدا می کند. بنابراین شاید فیلترینگ استخر آب قطار به اندازه کافی در حال اجرا بود و غار غواصی نبود. با این حال، در چنین یک رویداد ورزشی بزرگ، فیلترها احتمالا برای هر دو استخر در اطراف ساعت اجرا می شود.

توضیح بهتر؟ بگین گمان می کند "فقط آب شیمی بد". حتی اگر هر دو استخر دارای سطوح کلر همان است، کسی که مسابقات غواصی را برگزار می کند، ممکن است تثبیت کننده های کافی برای کلر نداشته باشد. تثبیت کننده ها مانند کلر ضد آفتاب هستند: آنها از خوردن آن از طریق اشعه ماوراء بنفش خورشید و تبخیر آن جلوگیری می کنند.

آیا می توان آن را ثابت کرد؟

این کمیته در یک ایمیل به کوارتز نوشت: "آزمایش آب در استخر غواصی مرکز آب ماریا پلن انجام شد و برای سلامت ورزشکاران خطر وجود ندارد." "ما یک تحقیق انجام دادیم و علت آن کاهش قلیایی استخر است. افزایش استفاده از استخر در چند هفته گذشته دلیل تغییر رنگ است. ما از استخر ها استفاده کرده ایم و سطح قلیایی در حال حاضر بهبود یافته است. ما قلیایی را پیش بینی می کنیم و رنگ بسیار کوتاه به حالت عادی باز می گردد. "

به گزارش CNN، پس از آزمایش آب، این کمیته نتیجه گرفت که برای ورزشکاران هیچ ریسکی وجود ندارد. همچنین گفت که غواصان باید به رنگ طبیعی خود برای رویدادهای روز چهارشنبه بازگردند.

با این حال، وعده کمیته برای اصلاح رنگ ممکن است دشوار باشد که از طریق آن انجام شود. Schulhoff گفت: "هنگامی که جلبکها شکوفا میشوند، شما باید کلسیم سوپر کلرین را بسوزانید که جلبکها را از بین میبرد." Schulhoff گفت که درمان شوک مثل این است که سطح کلر به بالاتر از 10ppm برسد و "زمانی که کلر آن بالا است، شما نمیتوانید در آن بمانید" حداقل 24 ساعت آینده است. و حتی پس از آن، ممکن است روزها یا هفته ها برای سطوح کلر به طور کامل به حالت عادی بازگردانده شوند. ذرات جلبک مرده نیز باید از لحاظ جسمی حذف شوند. Schulhoff می گوید در تجربه خود با استخر های مسکونی، کل فرآیند می تواند سه تا پنج روز طول بکشد. با احتساب ظرفیت های المپیک ، احتمالا طول می کشد.

محصولات مرتبط

رده محصول

آهنگ سریع

© SpaRelax Co.، Ltd