SpaRelax Co.، Ltd
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
چگونه کلر برای پاک کردن استخرهای شنا و آبگرم کار می کند؟
SpaRelax Co.، Ltd | Updated: Jul 30, 2016

بسیاری از مشتریان ما از مدیر فنی SpaRelax آقای Yang خواسته اند که آیا می توانم از کلر استفاده کنم ؟ کلر برای تمیز کردن آب چگونه کار می کند؟

در مرحله اول چگونگی تمیز کردن کلر برای استخر و استخر شنا کار می کند ؟

کلر شیمایی است که اغلب برای نگهداری استخرهای شنا و حمام های داغ رایگان از باکتری ها استفاده می شود که می تواند برای انسان خطرناک باشد.

کلر باعث از بین رفتن باکتریها می شود، گرچه واکنش شیمیایی نسبتا ساده است. محلول کلری که به آب می ریزد، به مواد شیمیایی مختلف، از جمله اسید هیپوکلروئید (HOCl) و یون هیپوکلریت (OCl - ) می رسد. هر دو میکروارگانیسم ها و باکتری ها را با حمله به چربی ها در دیواره های سلولی و از بین بردن آنزیم ها و ساختارهای داخل سلول می کشند و آنها را اکسید شده و بی ضرر می کند. تفاوت HOCl و OCl - سرعت اکسیداسیون آنها است. اسید هیپوکلریک قادر به ارگانیسم ها در چند ثانیه اکسید می شود، در حالی که یون هیپوکلریت ممکن است تا 30 دقیقه طول بکشد.

سطوح HOCl و OCl - با سطح pH استخر متفاوت است . اگر pH بیش از حد بالا باشد، HOCl به اندازه کافی موجود نیست و تمیز کردن استخر می تواند خیلی طولانی تر از حد معمول باشد. در حالت ایده آل سطح pH در استخر باید بین 7 تا 8 باشد؛ 7.4 ایده آل است - این pH اشک های انسانی است. هنگامی که HOCl و OCl - انجام می شود تمیز کردن استخر، آنها یا با یک ماده شیمیایی دیگری مانند آمونیاک ترکیب شده و یا به اتم های تک شکسته می شوند. هر دو این فرایند کلر را بی ضرر می سازد. نور خورشید این فرآیند را سرعت می دهد. شما باید به اضافه کردن کلر به استخر آن را به عنوان شکسته شدن ادامه دهید.

در حالی که خواص باکتری کشتن کلر بسیار مفید است، کلر نیز دارای برخی از عوارض جانبی است که می تواند به انسان آزار دهنده باشد و احتمالا حتی خطرناک باشد. کلر دارای بوی بسیار متفاوتی است که اغلب ناخوشایند را پیدا می کنند و بعضی از آنها غالبا پیدا می کنند. همچنین "عامل خارش" وجود دارد - کلر باعث می شود که انواع خاصی از پوست خارش و تحریک شود. یون هیپوکلریت باعث می شود بسیاری از پارچه ها به سرعت پس از خروج از استخر بلافاصله پس از شستشو بیدار شوند. به همین دلیل لباس شنا خود را به نظر می رسد محو و پوشانده در اوایل تابستان است.

سوال دوم، آیا می توانم از کلر در آبگرم استفاده کنم؟

خوب است که از کلر استفاده کنید، اما باید مراقب باشید زیرا به آن آسیب می رساند. مقدار بسیار بالایی از گاز کلر موجود در بالای استخر می تواند به تنفس شما آسیب برساند.

بعضی از شرکت ها جایگزین هایی برای کلر، از جمله سایر ژنراتورهای شیمیایی و یون، ایجاد کرده اند. بعضی از اینها جایگزین خوبی هستند، اما به پاکیزگی، سطح اکسیداسیون یا قیمت پایین که کلر می دهد، دست نمی یابند.

هر گونه سوال شما می توانید با کارخانه اسپریلکس SWIM SPA تماس بگیرید   برای کمک.

وب سایت ما: www.spasrelax.com

ایمیل: sales@spasrelax.comرده محصول

آهنگ سریع

© SpaRelax Co.، Ltd